

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 750 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1112
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03944
Ext.Price$0.03944
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03944 | $0.03944 |
| 10 | $0.01972 | $0.19720 |
| 50 | $0.01517 | $0.75850 |
| 100 | $0.01362 | $1.36200 |
| 500 | $0.01222 | $6.11000 |
| 1000 | $0.01112 | $11.12000 |
| 3000 | $0.01012 | $30.36000 |
| 5000 | $0.00921 | $46.05000 |
| 10000 | $0.00872 | $87.20000 |
| 30000 | $0.00826 | $247.80000 |
| 50000 | $0.00782 | $391.00000 |
