

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 7.32 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1088
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04012
Ext.Price$0.04012
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04012 | $0.04012 |
| 10 | $0.02006 | $0.20060 |
| 50 | $0.01828 | $0.91400 |
| 100 | $0.01665 | $1.66500 |
| 500 | $0.01517 | $7.58500 |
| 1000 | $0.01382 | $13.82000 |
| 3000 | $0.01259 | $37.77000 |
| 5000 | $0.01147 | $57.35000 |
| 10000 | $0.01019 | $101.90000 |
