

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 820 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2997
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04894
Ext.Price$0.04894
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04894 | $0.04894 |
| 10 | $0.02447 | $0.24470 |
| 50 | $0.01882 | $0.94100 |
| 100 | $0.01699 | $1.69900 |
| 500 | $0.01533 | $7.66500 |
| 1000 | $0.01392 | $13.92000 |
| 3000 | $0.01264 | $37.92000 |
| 5000 | $0.01147 | $57.35000 |
| 10000 | $0.01088 | $108.80000 |
| 30000 | $0.01032 | $309.60000 |
| 50000 | $0.00980 | $490.00000 |
