

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 95.3 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 655
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04052
Ext.Price$0.04052
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04052 | $0.04052 |
| 10 | $0.02026 | $0.20260 |
| 50 | $0.01843 | $0.92150 |
| 100 | $0.01676 | $1.67600 |
| 500 | $0.01524 | $7.62000 |
| 1000 | $0.01386 | $13.86000 |
| 3000 | $0.01261 | $37.83000 |
| 5000 | $0.01147 | $57.35000 |
| 10000 | $0.01009 | $100.90000 |
