

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 976 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 834
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05216
Ext.Price$0.05216
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05216 | $0.05216 |
| 10 | $0.02608 | $0.26080 |
| 50 | $0.02006 | $1.00300 |
| 100 | $0.01819 | $1.81900 |
| 500 | $0.01649 | $8.24500 |
| 1000 | $0.01536 | $15.36000 |
| 3000 | $0.01431 | $42.93000 |
| 5000 | $0.01333 | $66.65000 |
| 10000 | $0.01276 | $127.60000 |
| 30000 | $0.01221 | $366.30000 |
| 50000 | $0.01168 | $584.00000 |
