

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 9.53 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2583
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04070
Ext.Price$0.04070
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04070 | $0.04070 |
| 10 | $0.02035 | $0.20350 |
| 50 | $0.01850 | $0.92500 |
| 100 | $0.01681 | $1.68100 |
| 500 | $0.01528 | $7.64000 |
| 1000 | $0.01389 | $13.89000 |
| 3000 | $0.01262 | $37.86000 |
| 5000 | $0.01147 | $57.35000 |
| 10000 | $0.01019 | $101.90000 |
