

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Resistance | 0 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 6520
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03994
Ext.Price$0.03994
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03994 | $0.03994 |
| 10 | $0.01997 | $0.19970 |
| 50 | $0.01536 | $0.76800 |
| 100 | $0.01392 | $1.39200 |
| 500 | $0.01261 | $6.30500 |
| 1000 | $0.01167 | $11.67000 |
| 3000 | $0.01080 | $32.40000 |
| 5000 | $0.01000 | $50.00000 |
| 10000 | $0.00959 | $95.90000 |
| 30000 | $0.00919 | $275.70000 |
| 50000 | $0.00881 | $440.50000 |
