

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 11 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 309
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04244
Ext.Price$0.04244
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04244 | $0.04244 |
| 10 | $0.02122 | $0.21220 |
| 50 | $0.01632 | $0.81600 |
| 100 | $0.01440 | $1.44000 |
| 500 | $0.01271 | $6.35500 |
| 1000 | $0.01142 | $11.42000 |
| 3000 | $0.01026 | $30.78000 |
| 5000 | $0.00921 | $46.05000 |
| 10000 | $0.00865 | $86.50000 |
| 30000 | $0.00812 | $243.60000 |
| 50000 | $0.00762 | $381.00000 |
