

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 120 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04194
Ext.Price$0.04194
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04194 | $0.04194 |
| 10 | $0.02097 | $0.20970 |
| 50 | $0.01613 | $0.80650 |
| 100 | $0.01421 | $1.42100 |
| 500 | $0.01251 | $6.25500 |
| 1000 | $0.01130 | $11.30000 |
| 3000 | $0.01020 | $30.60000 |
| 5000 | $0.00921 | $46.05000 |
| 10000 | $0.00865 | $86.50000 |
| 30000 | $0.00812 | $243.60000 |
| 50000 | $0.00762 | $381.00000 |
