

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 16 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1792
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04318
Ext.Price$0.04318
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04318 | $0.04318 |
| 10 | $0.02159 | $0.21590 |
| 50 | $0.01661 | $0.83050 |
| 100 | $0.01469 | $1.46900 |
| 500 | $0.01300 | $6.50000 |
| 1000 | $0.01159 | $11.59000 |
| 3000 | $0.01033 | $30.99000 |
| 5000 | $0.00921 | $46.05000 |
| 10000 | $0.00865 | $86.50000 |
| 30000 | $0.00812 | $243.60000 |
| 50000 | $0.00762 | $381.00000 |
