

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 180 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 4416
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.02129 | $0.21290 |
| 50 | $0.02099 | $1.04950 |
| 100 | $0.02069 | $2.06900 |
| 500 | $0.01813 | $9.06500 |
| 1000 | $0.01575 | $15.75000 |
| 3000 | $0.01368 | $41.04000 |
| 5000 | $0.01189 | $59.45000 |
| 10000 | $0.01128 | $112.80000 |
