

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 18 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 433
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04568
Ext.Price$0.04568
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04568 | $0.04568 |
| 10 | $0.02284 | $0.22840 |
| 50 | $0.01757 | $0.87850 |
| 100 | $0.01561 | $1.56100 |
| 500 | $0.01387 | $6.93500 |
| 1000 | $0.01240 | $12.40000 |
| 3000 | $0.01108 | $33.24000 |
| 5000 | $0.00990 | $49.50000 |
| 10000 | $0.00930 | $93.00000 |
| 30000 | $0.00874 | $262.20000 |
| 50000 | $0.00822 | $411.00000 |
