

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.1 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03868
Ext.Price$0.03868
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03868 | $0.03868 |
| 10 | $0.01934 | $0.19340 |
| 50 | $0.01488 | $0.74400 |
| 100 | $0.01348 | $1.34800 |
| 500 | $0.01222 | $6.11000 |
| 1000 | $0.01135 | $11.35000 |
| 3000 | $0.01054 | $31.62000 |
| 5000 | $0.00980 | $49.00000 |
| 10000 | $0.00939 | $93.90000 |
| 30000 | $0.00899 | $269.70000 |
| 50000 | $0.00861 | $430.50000 |
