

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 20 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2194
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03646
Ext.Price$0.03646
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03646 | $0.03646 |
| 10 | $0.01823 | $0.18230 |
| 50 | $0.01402 | $0.70100 |
| 100 | $0.01256 | $1.25600 |
| 500 | $0.01125 | $5.62500 |
| 1000 | $0.01022 | $10.22000 |
| 3000 | $0.00928 | $27.84000 |
| 5000 | $0.00843 | $42.15000 |
| 10000 | $0.00801 | $80.10000 |
| 30000 | $0.00761 | $228.30000 |
| 50000 | $0.00723 | $361.50000 |
