

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 24 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03370
Ext.Price$0.03370
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03370 | $0.03370 |
| 10 | $0.01685 | $0.16850 |
| 50 | $0.01296 | $0.64800 |
| 100 | $0.01144 | $1.14400 |
| 500 | $0.01009 | $5.04500 |
| 1000 | $0.00912 | $9.12000 |
| 3000 | $0.00824 | $24.72000 |
| 5000 | $0.00745 | $37.25000 |
| 10000 | $0.00698 | $69.80000 |
| 30000 | $0.00654 | $196.20000 |
| 50000 | $0.00614 | $307.00000 |
