

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 300 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 93
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03494
Ext.Price$0.03494
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03494 | $0.03494 |
| 10 | $0.01747 | $0.17470 |
| 50 | $0.01344 | $0.67200 |
| 100 | $0.01187 | $1.18700 |
| 500 | $0.01048 | $5.24000 |
| 1000 | $0.00947 | $9.47000 |
| 3000 | $0.00856 | $25.68000 |
| 5000 | $0.00774 | $38.70000 |
| 10000 | $0.00728 | $72.80000 |
| 30000 | $0.00685 | $205.50000 |
| 50000 | $0.00644 | $322.00000 |
