

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 3.6 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 154
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03170
Ext.Price$0.03170
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03170 | $0.03170 |
| 10 | $0.01585 | $0.15850 |
| 50 | $0.01219 | $0.60950 |
| 100 | $0.01077 | $1.07700 |
| 500 | $0.00951 | $4.75500 |
| 1000 | $0.00861 | $8.61000 |
| 3000 | $0.00780 | $23.40000 |
| 5000 | $0.00706 | $35.30000 |
| 10000 | $0.00663 | $66.30000 |
| 30000 | $0.00622 | $186.60000 |
| 50000 | $0.00584 | $292.00000 |
