

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 43 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 278
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03918
Ext.Price$0.03918
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03918 | $0.03918 |
| 10 | $0.01959 | $0.19590 |
| 50 | $0.01507 | $0.75350 |
| 100 | $0.01363 | $1.36300 |
| 500 | $0.01232 | $6.16000 |
| 1000 | $0.01145 | $11.45000 |
| 3000 | $0.01065 | $31.95000 |
| 5000 | $0.00990 | $49.50000 |
| 10000 | $0.00945 | $94.50000 |
| 30000 | $0.00902 | $270.60000 |
| 50000 | $0.00861 | $430.50000 |
