

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 56 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1581
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.05258 | $0.52580 |
| 50 | $0.04483 | $2.24150 |
| 100 | $0.03822 | $3.82200 |
| 500 | $0.03001 | $15.00500 |
| 1000 | $0.02693 | $26.93000 |
| 3000 | $0.02251 | $67.53000 |
| 5000 | $0.01881 | $94.05000 |
| 10000 | $0.01693 | $169.30000 |
| 30000 | $0.01627 | $488.10000 |
| 50000 | $0.01564 | $782.00000 |
