AC1210JR-075R1L
Mfr.Part #:
AC1210JR-075R1L
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1210(3225 Metric) SMD/SMT Thick Film 5.1 Ω 5 % 500 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Resistance5.1 Ω
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Tolerance5 %
Power Rating500 mW