

| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 5.1 Ω |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Tolerance | 5 % |
| Power Rating | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 445
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06028
Ext.Price$0.06028
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06028 | $0.06028 |
| 10 | $0.03014 | $0.30140 |
| 50 | $0.02803 | $1.40150 |
| 100 | $0.02607 | $2.60700 |
| 500 | $0.02425 | $12.12500 |
| 1000 | $0.02255 | $22.55000 |
| 3000 | $0.02097 | $62.91000 |
| 5000 | $0.01950 | $97.50000 |
| 10000 | $0.01784 | $178.40000 |
