

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 68 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 5898
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08720
Ext.Price$0.08720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08720 | $0.08720 |
| 10 | $0.03445 | $0.34450 |
| 50 | $0.03315 | $1.65750 |
| 100 | $0.03189 | $3.18900 |
| 500 | $0.02625 | $13.12500 |
| 1000 | $0.02539 | $25.39000 |
| 3000 | $0.02456 | $73.68000 |
| 5000 | $0.02376 | $118.80000 |
| 10000 | $0.01505 | $150.50000 |
| 30000 | $0.01440 | $432.00000 |
| 50000 | $0.01377 | $688.50000 |
