

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 5.0038 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.8 kΩ |
| Power Rating | 750 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 660.4 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 750 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 933
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09404
Ext.Price$0.09404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09404 | $0.09404 |
| 10 | $0.06506 | $0.65060 |
| 50 | $0.05601 | $2.80050 |
| 100 | $0.04822 | $4.82200 |
| 500 | $0.03694 | $18.47000 |
| 1000 | $0.03257 | $32.57000 |
| 3000 | $0.02853 | $85.59000 |
| 5000 | $0.02499 | $124.95000 |
| 10000 | $0.02189 | $218.90000 |
