

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 5.0038 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 300 Ω |
| Power Rating | 750 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 660.4 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 750 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1607
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05396
Ext.Price$0.05396
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05396 | $0.05396 |
| 10 | $0.02698 | $0.26980 |
| 50 | $0.02450 | $1.22500 |
| 100 | $0.02224 | $2.22400 |
| 500 | $0.02019 | $10.09500 |
| 1000 | $0.01833 | $18.33000 |
| 3000 | $0.01664 | $49.92000 |
| 5000 | $0.01511 | $75.55000 |
| 10000 | $0.01372 | $137.20000 |
