

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 5.0038 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 3.3 kΩ |
| Power Rating | 750 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 660.4 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 750 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 210
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06220
Ext.Price$0.06220
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06220 | $0.06220 |
| 10 | $0.03110 | $0.31100 |
| 50 | $0.02850 | $1.42500 |
| 100 | $0.02611 | $2.61100 |
| 500 | $0.02392 | $11.96000 |
| 1000 | $0.02192 | $21.92000 |
| 3000 | $0.02008 | $60.24000 |
| 5000 | $0.01840 | $92.00000 |
| 10000 | $0.01686 | $168.60000 |
