

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 5.0038 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 2010 |
| Case Code (Metric) | 5025 |
| Resistance | 10 Ω |
| Power Rating | 750 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 660.4 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 750 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 1088
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07776
Ext.Price$0.07776
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07776 | $0.07776 |
| 10 | $0.03888 | $0.38880 |
| 50 | $0.03480 | $1.74000 |
| 100 | $0.03114 | $3.11400 |
| 500 | $0.02732 | $13.66000 |
| 1000 | $0.02396 | $23.96000 |
| 3000 | $0.02189 | $65.67000 |
| 5000 | $0.01999 | $99.95000 |
