AC2512FK-07430RL
Mfr.Part #:
AC2512FK-07430RL
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 2512(6432 Metric) SMD/SMT Thick Film 430 Ω 1 % 1 W 100 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Length6.35 mm
Width3.0988 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance430 Ω
Power Rating1 W
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C
Height650 µm
PackagingReel
Voltage Rating200 V
RoHSCompliant
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Power Dissipation1 W