

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Length | 6.35 mm |
| Width | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 75 Ω |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
Stock: 4712
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17526
Ext.Price$0.17526
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17526 | $0.17526 |
| 10 | $0.10003 | $1.00030 |
| 50 | $0.09147 | $4.57350 |
| 100 | $0.06951 | $6.95100 |
| 500 | $0.06446 | $32.23000 |
| 1000 | $0.05566 | $55.66000 |
| 3000 | $0.05281 | $158.43000 |
| 5000 | $0.05010 | $250.50000 |
