

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 6.35 mm |
| Width | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 15 kΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1285
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08736
Ext.Price$0.08736
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08736 | $0.08736 |
| 10 | $0.04368 | $0.43680 |
| 50 | $0.04035 | $2.01750 |
| 100 | $0.03728 | $3.72800 |
| 500 | $0.03444 | $17.22000 |
| 1000 | $0.03182 | $31.82000 |
| 3000 | $0.02940 | $88.20000 |
| 5000 | $0.02716 | $135.80000 |
| 10000 | $0.02509 | $250.90000 |
