

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 20 Ω |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2460
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10003
Ext.Price$0.10003
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10003 | $0.10003 |
| 10 | $0.06574 | $0.65740 |
| 50 | $0.06010 | $3.00500 |
| 100 | $0.04446 | $4.44600 |
| 500 | $0.03941 | $19.70500 |
| 1000 | $0.03428 | $34.28000 |
| 3000 | $0.02982 | $89.46000 |
| 5000 | $0.02594 | $129.70000 |
| 10000 | $0.02257 | $225.70000 |
