

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 6.35 mm |
| Width | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 33 Ω |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 49
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08140
Ext.Price$0.08140
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08140 | $0.08140 |
| 10 | $0.04070 | $0.40700 |
| 50 | $0.03740 | $1.87000 |
| 100 | $0.03437 | $3.43700 |
| 500 | $0.03159 | $15.79500 |
| 1000 | $0.02903 | $29.03000 |
| 3000 | $0.02668 | $80.04000 |
| 5000 | $0.02452 | $122.60000 |
| 10000 | $0.02254 | $225.40000 |
