

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 6.35 mm |
| Width | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 56 kΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 6548
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20654
Ext.Price$0.20654
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20654 | $0.20654 |
| 10 | $0.11137 | $1.11370 |
| 50 | $0.07933 | $3.96650 |
| 100 | $0.06995 | $6.99500 |
| 500 | $0.05511 | $27.55500 |
| 1000 | $0.05080 | $50.80000 |
| 3000 | $0.04464 | $133.92000 |
