

| Parameter | Value |
|---|---|
| Frequency Range | 80 kHz |
| Current Rating | 20 A |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Type | Hall Effect |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Current Sensing | 20 A |
| Response Time | 4 µs |
| Linearity | 0.18 % |
| Output Type | Ratiometric, Voltage |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Sensitivity | 100 mV/A |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$3.53405
Ext.Price$3.53405
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.53405 | $3.53405 |
| 10 | $3.07632 | $30.76320 |
| 25 | $2.86615 | $71.65375 |
| 50 | $2.67033 | $133.51650 |
| 100 | $2.48786 | $248.78600 |
| 300 | $2.42264 | $726.79200 |
| 500 | $2.35914 | $1179.57000 |
| 1000 | $2.30055 | $2300.55000 |
