AECR0402F13R0K9
Mfr.Part #:
AECR0402F13R0K9
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0402(1005 Metric) SMD/SMT Thick Film 13 Ω 1 % 63 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.45 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance13 Ω
Power Rating63 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C