

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 150 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2101
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02720
Ext.Price$0.02720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02720 | $0.02720 |
| 10 | $0.01360 | $0.13600 |
| 50 | $0.01046 | $0.52300 |
| 100 | $0.00934 | $0.93400 |
| 500 | $0.00834 | $4.17000 |
| 1000 | $0.00717 | $7.17000 |
| 3000 | $0.00616 | $18.48000 |
| 5000 | $0.00529 | $26.45000 |
| 10000 | $0.00500 | $50.00000 |
| 30000 | $0.00472 | $141.60000 |
| 50000 | $0.00446 | $223.00000 |
