

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 27 Ω |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3708
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02496
Ext.Price$0.02496
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02496 | $0.02496 |
| 10 | $0.01248 | $0.12480 |
| 50 | $0.00960 | $0.48000 |
| 100 | $0.00858 | $0.85800 |
| 500 | $0.00766 | $3.83000 |
| 1000 | $0.00660 | $6.60000 |
| 3000 | $0.00569 | $17.07000 |
| 5000 | $0.00490 | $24.50000 |
| 10000 | $0.00460 | $46.00000 |
| 30000 | $0.00432 | $129.60000 |
| 50000 | $0.00406 | $203.00000 |
