

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 1000 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1112
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02720
Ext.Price$0.02720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02720 | $0.02720 |
| 10 | $0.01360 | $0.13600 |
| 50 | $0.01046 | $0.52300 |
| 100 | $0.00934 | $0.93400 |
| 500 | $0.00834 | $4.17000 |
| 1000 | $0.00725 | $7.25000 |
| 3000 | $0.00631 | $18.93000 |
| 5000 | $0.00549 | $27.45000 |
| 10000 | $0.00516 | $51.60000 |
| 30000 | $0.00485 | $145.50000 |
| 50000 | $0.00455 | $227.50000 |
