AECR0805F330RK9
Mfr.Part #:
AECR0805F330RK9
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT Thick Film 330 Ω 1 % 125 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.55 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance330 Ω
Power Rating125 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C