

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 33 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1792
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02172
Ext.Price$0.02172
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02172 | $0.02172 |
| 10 | $0.01086 | $0.10860 |
| 50 | $0.00835 | $0.41750 |
| 100 | $0.00747 | $0.74700 |
| 500 | $0.00669 | $3.34500 |
| 1000 | $0.00578 | $5.78000 |
| 3000 | $0.00499 | $14.97000 |
| 5000 | $0.00431 | $21.55000 |
| 10000 | $0.00404 | $40.40000 |
| 30000 | $0.00379 | $113.70000 |
| 50000 | $0.00356 | $178.00000 |
