AECR0805F3K60K9
Mfr.Part #:
AECR0805F3K60K9
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT Thick Film 3.6 kΩ 1 % 125 W 100 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.55 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance3.6 kΩ
Power Rating125 W
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C