

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 200 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 525
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04568
Ext.Price$0.04568
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04568 | $0.04568 |
| 10 | $0.02284 | $0.22840 |
| 50 | $0.01757 | $0.87850 |
| 100 | $0.01572 | $1.57200 |
| 500 | $0.01407 | $7.03500 |
| 1000 | $0.01213 | $12.13000 |
| 3000 | $0.01046 | $31.38000 |
| 5000 | $0.00902 | $45.10000 |
| 10000 | $0.00846 | $84.60000 |
| 30000 | $0.00793 | $237.90000 |
| 50000 | $0.00743 | $371.50000 |
