

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 24 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2039
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04768
Ext.Price$0.04768
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04768 | $0.04768 |
| 10 | $0.02384 | $0.23840 |
| 50 | $0.01834 | $0.91700 |
| 100 | $0.01639 | $1.63900 |
| 500 | $0.01465 | $7.32500 |
| 1000 | $0.01264 | $12.64000 |
| 3000 | $0.01091 | $32.73000 |
| 5000 | $0.00941 | $47.05000 |
| 10000 | $0.00881 | $88.10000 |
| 30000 | $0.00825 | $247.50000 |
| 50000 | $0.00772 | $386.00000 |
