

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 33 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03544
Ext.Price$0.03544
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03544 | $0.03544 |
| 10 | $0.01772 | $0.17720 |
| 50 | $0.01363 | $0.68150 |
| 100 | $0.01217 | $1.21700 |
| 500 | $0.01086 | $5.43000 |
| 1000 | $0.00936 | $9.36000 |
| 3000 | $0.00807 | $24.21000 |
| 5000 | $0.00696 | $34.80000 |
| 10000 | $0.00653 | $65.30000 |
| 30000 | $0.00612 | $183.60000 |
| 50000 | $0.00574 | $287.00000 |
| 100000 | $0.00564 | $564.00000 |
| 150000 | $0.00554 | $831.00000 |
