

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 7.5 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 5933
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04644
Ext.Price$0.04644
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04644 | $0.04644 |
| 10 | $0.02322 | $0.23220 |
| 50 | $0.01786 | $0.89300 |
| 100 | $0.01601 | $1.60100 |
| 500 | $0.01436 | $7.18000 |
| 1000 | $0.01234 | $12.34000 |
| 3000 | $0.01060 | $31.80000 |
| 5000 | $0.00911 | $45.55000 |
| 10000 | $0.00855 | $85.50000 |
| 30000 | $0.00802 | $240.60000 |
| 50000 | $0.00752 | $376.00000 |
