

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.26 mm |
| Length | 609.6 µm |
| Width | 304.8 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2 kΩ |
| Power Rating | 50 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 254 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Anti-Sulfur, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 50 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 12637
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01189 | $0.11890 |
| 50 | $0.01158 | $0.57900 |
| 100 | $0.01128 | $1.12800 |
| 500 | $0.01062 | $5.31000 |
| 1000 | $0.01000 | $10.00000 |
| 3000 | $0.00827 | $24.81000 |
| 5000 | $0.00684 | $34.20000 |
| 10000 | $0.00565 | $56.50000 |
| 30000 | $0.00496 | $148.80000 |
| 50000 | $0.00436 | $218.00000 |
| 100000 | $0.00376 | $376.00000 |
