

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.26 mm |
| Length | 609.6 µm |
| Width | 300 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Resistance | 15 Ω |
| Power Rating | 50 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 254 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Features | Anti-Sulfur, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 50 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01422
Ext.Price$0.01422
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01422 | $0.01422 |
| 10 | $0.00711 | $0.07110 |
| 50 | $0.00547 | $0.27350 |
| 100 | $0.00483 | $0.48300 |
| 500 | $0.00427 | $2.13500 |
| 1000 | $0.00395 | $3.95000 |
| 3000 | $0.00366 | $10.98000 |
| 5000 | $0.00339 | $16.95000 |
| 10000 | $0.00314 | $31.40000 |
| 30000 | $0.00284 | $85.20000 |
| 50000 | $0.00257 | $128.50000 |
