

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.37 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.21 kΩ |
| Power Rating | 63 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 381 µm |
| Packaging | Reel |
| Features | Anti-Sulfur, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6056
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01310
Ext.Price$0.01310
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01310 | $0.01310 |
| 10 | $0.00655 | $0.06550 |
| 50 | $0.00504 | $0.25200 |
| 100 | $0.00388 | $0.38800 |
| 500 | $0.00342 | $1.71000 |
| 1000 | $0.00301 | $3.01000 |
| 3000 | $0.00265 | $7.95000 |
| 5000 | $0.00244 | $12.20000 |
| 10000 | $0.00225 | $22.50000 |
| 30000 | $0.00211 | $63.30000 |
| 50000 | $0.00198 | $99.00000 |
