

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.37 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 31.6 kΩ |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 381 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Anti-Sulfur, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 586
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.01564 | $0.15640 |
| 50 | $0.01168 | $0.58400 |
| 100 | $0.00872 | $0.87200 |
| 500 | $0.00810 | $4.05000 |
| 1000 | $0.00752 | $7.52000 |
| 3000 | $0.00474 | $14.22000 |
| 5000 | $0.00299 | $14.95000 |
| 10000 | $0.00188 | $18.80000 |
