

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.37 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1 MΩ |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 381 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Anti-Sulfur, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1545
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00950
Ext.Price$0.00950
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00950 | $0.00950 |
| 10 | $0.00475 | $0.04750 |
| 50 | $0.00365 | $0.18250 |
| 100 | $0.00281 | $0.28100 |
| 500 | $0.00239 | $1.19500 |
| 1000 | $0.00204 | $2.04000 |
| 3000 | $0.00167 | $5.01000 |
| 5000 | $0.00162 | $8.10000 |
| 10000 | $0.00157 | $15.70000 |
| 30000 | $0.00142 | $42.60000 |
| 50000 | $0.00129 | $64.50000 |
