

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 20 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 558.8 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Anti-Sulfur, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 865
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01508
Ext.Price$0.01508
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01508 | $0.01508 |
| 10 | $0.00754 | $0.07540 |
| 50 | $0.00580 | $0.29000 |
| 100 | $0.00446 | $0.44600 |
| 500 | $0.00395 | $1.97500 |
| 1000 | $0.00349 | $3.49000 |
| 3000 | $0.00320 | $9.60000 |
| 5000 | $0.00294 | $14.70000 |
| 10000 | $0.00274 | $27.40000 |
| 30000 | $0.00261 | $78.30000 |
| 50000 | $0.00248 | $124.00000 |
