

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.49 kΩ |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 558.8 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Anti-Sulfur, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Power Rating | 100 mW |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
Stock: 7639
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00872 | $0.08720 |
| 50 | $0.00841 | $0.42050 |
| 100 | $0.00812 | $0.81200 |
| 500 | $0.00781 | $3.90500 |
| 1000 | $0.00752 | $7.52000 |
| 3000 | $0.00752 | $22.56000 |
| 5000 | $0.00752 | $37.60000 |
| 10000 | $0.00504 | $50.40000 |
